DANIŞMA KURULU

Prof. Dr. Demircan Canadinç

Dr. Canadinç, Urbana-Champaign Illionis Üniversitesi’nde doktorasını yapmıştır. Almanya’da Paderborn Üniversitesi’nde doktora sonrası eğitimini tamamlamasının ardından, 2007 yılında Koç Üniversitesi’nde yardımcı doçent olarak görev yapmıştır. 2014 yılında doçent ve 2019 yılında profesörlük ünvanlarını almıştır. Dr. Canadinç’in çalışma konuları şekil hafızalı alaşımlar, yapısal malzemeler ve biyomedikal alaşımlar da dahil olmak üzere metalik malzemelerin çok ölçekli deneysel ve sayısal karakterizasyonunu içermektedir. Araştırmaları sayesinde, prestijli dergilerde 85'den fazla makalesi ve gastrointestinal laparoskopik cerrahi alanında bir patentin yanı sıra çeşitli konferans makaleleri bulunmaktadır.  Dr. Candavinç, 2014’ten beri Frontiers Hesaplamalı Malzeme Bilimi kısmının yardımcı editörlüğünü yürütmektedir. 2010 TÜBA-GEBİP, 2018 BAGEP, 2012-2013 Koç Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Üstün Öğretim ve 2017-2018 Koç Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Üstün Araştırma Ödülü’nün sahibidir.
   

Prof. Dr. Kemal Levend Parnas

Dr. Levend Parnas kısa süre önce TED Üniversitesi Makina Mühendisliğinde öğretim üyesi olarak göreve başlamıştır. 1992 yılından beri öğretim üyesi olduğu ODTÜ Makina Mühendisliği Bölümünde Profesör olarak görev yapmaktaydı. Dr. Parnas, lisans çalışmasını ODTÜ Makina Mühendisliği Bölümünde yapmış ve doktora çalışmasını Georgia Institute of Technology Havacılık ve Uzay Mühendisliğinde tamamlamıştır. Kendisinin araştırma alanı olarak ileri kompozit mühendislik yapıları ve bunların havacılık ve otomotiv uygulamaları başta gelmektedir. Dr. Parnas, ileri kompozit yapıların tasarımı, üretimi ve testleri ile ilgili uçaklar, helikopterler, roketler, yeni nesil kara araçları ve deniz sistemleri ve bunların alt sistemlerini içeren araştırma projelerinde görev almıştır. Son dönemde kendisi nano-yapılar konusuna ilgi göstermektedir. Dr. Parnas, mekanik konusunda çeşitli lisans ve lisansüstü dersler vermiştir. Bunlar arasında statik, dinamik, mukavemet, malzeme bilgisi, makina elemanları, ve elastisite teorisi sayılabilir. Ayrıca bir son sınıf dersi olan ileri kompozit yapılar dersini açmıştır. Dr. Parnas 10.09.2018 tarihinde TED Üniversitesine Rektör Yardımcısı olarak atanmıştır.
   

Kerem Taş

Kerem Taş, 11 Temmuz 1966’da Ankara’da doğmuştur. Lisans eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Petrol Mühendisliği Bölümü’nde tamamlamıştır ve lisansüstü eğitimine İstanbul Üniversitesi Uluslararası İşletme Bölümü'nde devam etmiştir. 2010 yılında, Melbourne Üniversitesi İleri Otomotiv Bayi Yönetimi alanında yüksek lisans yapmıştır. Son zamanlarda, İsviçre'deki IMD İşletme Okulu ve İngiltere'de Cranfield Üniversitesi'ne devam etmektedir. 1993’te BDT (Bağımsız Devlet Topluluğu) ülkeleri için Mercedes-Benz Türkiye’de (MBT) İhracat Müdürü olarak kariyerine başladı. Hem doğrudan pazarlama hem de satış faaliyetlerini başarıyla yürüttüğü Mercedes-Benz Türkiye’den Mercedes-Benz Rusya’ ya geçerek çalışmalarına devam etti.  Pazarlama ve Satış Direktörü olarak görev yaptığı süreçte Dünya Bankası tarafından finanse edilen büyük sözleşmeleri hayata geçirdi. 1999’dan sonra Dubai (BAE) ‘de kariyerine devam eden Taş, otobüsler için Orta Doğu Bölgesel Satış Müdürü olarak görevini sürdürdü ve daha sonra Genel Müdür olarak Mercedes-Benz Otobüs Orta Doğu Satış, Satış Sonrası, Parça Lojistik ve Kapsamlı Bakım Sözleşmeleri görevlerini sürdürdü. 2015 yılında, Audi AG (Almanya) tarafından Riyad'da VW Grubu için Suudi Arabistan Audi Marka Genel Müdürü olarak görevlendirilmiştir. 2016 yılında, Riyad'da Al Jazirah Araçlar Ajentası'nda Ford markası için Ticaret Müdürü olarak görev yapmıştır. 2017-2019 yılları arasında KSA'da Samaco Grubunda Audi Genel Müdürü olarak görev yapmıştır. Günümüzde, otomotiv sektöründe 26 yıllık muazzam deneyimini hem binek otomobiller hem de ticari araçlar için Mercedes-Benz, Audi ve Ford'da paylaşmak üzere kendi danışmanlık şirketinde Genel Müdür olarak çalışmaktadır. Aynı zamanda, Türk İş Konseyi Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Sekreteri olarak 2 dönem (6 yıl) görev yapmıştır. Ayrıca, UITP MENA (Uluslararası Toplu Taşıma Derneği) Yönetim Kurulu Üyesi ve Başkan Yardımcısı olarak görev yapmıştır. Rusya görevi sırasında 1997-1999 yılları arasında DEIK (Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu) Rusya Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır.
   

Arda Kaynar

Arda Kaynar 17.02.1986 yılında İstanbul’da doğdu. Özel İtalyan Lisesinde orta öğretimini tamamladı. Amerika’da Boston Üniversitesi’nde imalat mühendisliği lisans eğitimini aldı. İngilizce, İtalyanca ve İspanyolcayı iyi seviyede bilmektedir. Kariyer başlangıcına 2005,2006,2007 yılında Arslan Triko’da başladı. Burada verimliliği belirlemek için üretim hattının analizi, makinelerin atölyede başarılı şekilde yeniden sıralanması ,İtalyan ve Türk mühendislerle proje koordinasyonunun yapılması ve yürütülmesi , uluslararası fuarda şirketin tanıtımı gibi birçok görevi icra etmiştir. 2009 yılında Amerika’da Codman Johnson& Johnson tıbbi cihaz şirketinde 3 kişilik ekiple beraber çalıştı. Yeni bir U şekilli üretim hattı tekniği uygulayarak şirkete 10.000.000 dolarlık kar eldesi sağlamıştır. 2009 yılında Türkiye’ye dönerek Numarine şirketinde tasarım uygulama mühendisi olarak çalışmıştır. 2010 yılında Türkiye’ye dönerek uçak endüstrisinde dünya çapında üreticiler için rekabet gücü yüksek  Boeing, Airbus, Bombardier, Türk Havacılık ve Uzay Sanayi programları içerisinde rol alan, CNK Havacılık şirketiyle ortaklık gerçekleştirerek, genel müdürlük görevini yürütmektedir. 
   

Cemil Yılmaz

Cemil Yılmaz lisans eğitimini 2005 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümünde, yüksek lisans eğitimini ise 2008 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği alanında tamamlamıştır. 15 yıllık iş tecrübesi bulunmaktadır. 2005-2008 yılları arasında CB Metal Ltd. şirketinde çalışmıştır. 2008 yılında göreve başladığı ASELSAN firmasında halen görevine devam etmektedir.
   

Halim Meço

Dr. Halim Meço, ODTÜ Metalurji ve Malzeme Mühendisliği bölümünden 1997’de lisans ve 2000’de yüksek lisans, 2004’te ise Iowa State University (ABD) Malzeme Bilimi ve Mühendisliği bölümünden doktora derecelerini almıştır. Toplam 20 seneyi aşan profesyonel yaşamının yarısını akademide ve diğer yarısını da savunma sanayinde geçirmiş olan Dr. Halim Meço halen Nurol Teknoloji’de malzeme ve özel işlemler birim sorumlusu olarak çalışmaktadır. Bu kapasitede, malzeme/proses seçimi ve geliştirilmesi konularında zırhlı araç tasarımını yönlendirmektedir. Uzmanlık alanları; döküm, katılaşma ve ısıl işlem prosesleri, malzeme şekillendirme teknolojileri, yüksek deformasyon hızlarında malzeme mekanik özellik karakterizasyonu, malzeme plastisite modelleri ve kompozit malzemelerdir. 
   

Kutluhan Bayrak ​

Kutluhan Bayrak 1965’de Ankara’da doğdu. Lise Eğitimini İzmir Atatürk Lisesi’nde, Lisans eğitimini ODTÜ Makina Mühendisliği bölümünde 1989 yılında tamamladı. Sırasıyla EMTA A.Ş ve Özgörkey A.Ş. de Proje Mühendisi, Goodyear Lastikleri T.A.Ş.’de Enerji ve Bakım müdürü olarak 1996 yılına kadar çalıştı. 1996-2019 yılları arasında Dow Türkiye Kimya Sanayi Tic. A.Ş. de Fabrikalar Müdürü ve yönetim kurulu üyesi olarak çalıştı. 2011-2019 arası Kocaeli Sanayi Odası’nda Kimya Komitesi Başkanlığı ve Meclis Üyeliği görevlerinde bulundu. 2005-2019 yılları arasında Dilovası Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyet üyesi olarak görev aldı. Halen Ravago Bina Sistemleri A.Ş’de Fabrika Operasyon Müdürü olarak çalışmaktadır.

Barış Çetin

2003 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü'nden mezun olmuştur. 2003-2013 yılları arasında otomotiv yan sanayi ve ana sanayinde metod mühendisi ve Ar-Ge mühendisi olarak çalışmıştır. 2013 Kasım ayından itibaren, profesyonel çalışma hayatını sürdürdüğü FNSS Savunma Sistemleri AŞ firmasında, Ar-Ge Departmanı'nda, kıdemli lider malzeme ve özel işlemler mühendisi görevini sürdürmektedir. Yüksek mukavemetli çelikler, plastisite teorisi, proses simülasyonu, malzeme karakterizasyonu ve niceliksel metalografi alanlarında profesyonel deneyime sahiptir ve bu konularda yayınlanmış çeşitli makaleleri ve bildirileri mevcuttur. 2018 yılında Atılım Üniversitesi İmalat Mühendisliği bölümündeki "Yüksek Mukavemetli Kalın Çelik Plakaların Adımsal Bükülmesine Yönelik Yeni Proses Tasarımı ve Uygulaması" konulu yüksek lisans çalışmasını tamamlayarak İmalat Yüksek Mühendisi ünvanını kazanmıştır. Halen Atılım Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde doktora eğitimine devam etmektedir. Söz konusu doktora çalışması, Savunma Sanayi Başkanlığı tarafından desteklenen bir SAYP (Savunma Sanayii için Araştırmacı Yetiştirme Programı) proje konusudur. Barış ÇETİN, İngilizce ve Fransızca bilmektedir.